Za konsultację dotyczącą mikropigmentacji skóry głowy nie pobieramy żadnych opłat i taka konsultacja nie zobowiązuje Cię do przeprowadzenia zabiegu.

Jak najbardziej jest taka możliwość. Jeśli krępuje się Pan/Pani obecnością innych osób czując się niekomfortowo z przyczyn indywidualnego problemu skóry głowy lub jest Pan/Pani osobą publiczną i zachowanie anonimowości odgrywa w tym przypadku ważną rolę. W uzasadnionych okolicznościach dokonamy wszelkich starań, aby zachować pełną anonimowość klienta a w szczególnych przypadkach postaramy się dodatkowo dostosować czas naszej pracy.

Trudno jest zobaczyć granicę pomiędzy efektem mikropigmentacji a naturalnymi cebulkami włosów. O ile z kilku centymetrowej odległości może jest taka możliwość to podczas codziennego funkcjonowania jest to na tyle naturalny efekt, że nie udaje się go odróżnić.

Istnieją przeciwwskazania do których należą choroby siatkówki i rogówki oka, nowotwory, reakcje alergiczne na barwniki, choroby skóry głowy np. łuszczyca, wykwity skórne oraz epilepsja. W zabiegu mikropigmentacji nie może brać udziału również osoba podczas ciąży lub karmienia piersią, z niewygojonymi uszkodzeniami skóry głowy, a także w przypadku zażywanych niektórych leków, gdyż może być wymagana dodatkowa konsultacja i zgoda lekarza.

Tak, jest w pełni bezpieczny. Praca jest nieinwazyjna z dbałością o wysoką higienę podczas zabiegu. Wykorzystujemy wyłącznie specjalnie do tego przeznaczone pigmenty i sprzęt. Igły i elementy do nich przylegające są jednorazowego użytku.

Posiadamy szeroki wybór pigmentów, jednak wszystkie są odcieniami szarości – aż do czarnego. W zabiegach SMP stosujemy specjalnie do tego przeznaczone pigmenty w których nie występują inne kolory poza czarnym i jego odcieniami co jednocześnie uniemożliwia jego odbarwienie po dłuższym czasie. Kolor stopniowo jaśnieje i po około 2-3 latach wykonujemy odświeżenie pigmentacji.

W przypadku techniki krótko ogolonej głowy należy regularnie golić odrastające włosy elektryczną maszynką do golenia zarostu co 2 maksymalnie 3 dni, aby utrzymać estetyczny jednolity efekt krótko ściętej fryzury. Należy unikać golenia maszynką na żyletki lub z systemem ostrzy, jak również nadmiernego opalania (koniecznie stosować kremy z filtrem UV) i zabiegów złuszczających naskórek. Wiąże się to bezpośrednio ze złuszczaniem wierzchniej warstwy skóry co skutkuje skróceniem trwałości zabiegu.

Nie ma ograniczeń zarówno do wieku jak i do płci. Zabieg SMP wykonujemy w taki sposób, aby dopasowany był do wieku i charakteru danej osoby. Przeznaczony jest również dla kobiet najczęściej w przypadku możliwości zagęszczenia.

Pigment wprowadzany jest w naskórek co ułatwia jego usunięcie poprzez zabieg z wykorzystaniem lasera. Istnieje zatem możliwość pozbycia się efektów mikropigmentacji jednak w praktyce jeszcze nie spotkaliśmy się z taką prośbą od naszych klientów.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta któremu zależy na zabiegu, jednak nie dysponuje aktualnie wystarczającymi środkami. Umożliwiamy po wcześniejszym ustaleniu płatność podzieloną w dniu zabiegu i po 30 dniach w dniu korekty, lub alternatywną opcję skorzystania z systemu ratalnego MediRaty.