Mikropigmentacja

Mikropigmentacja medyczna techniką ogolonej głowy jest zabiegiem charakteryzującym się dużą trwałością rezultatów. Do jego przeprowadzenia używa się wyłącznie pigmentów specjalnie do tego przeznaczonych, które nie wywołują alergii.

Metoda mikropigmentacji techniką ogolonej głowy zalecana jest osobom, które zmagają się z problemami natury estetycznej w wyniku między innymi czynników takich, jak:

– łysienie androgenowe
– łysienie plackowate
– łysienie bliznowaciejące
– całkowita utrata włosów w wyniku przebytej choroby
(w przypadku chemioterapii wymagany jest odpowiedni okres rekonwalescencji około 6 miesięcy oraz pisemna zgoda lekarza)

Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek za pomocą cieniutkiej igiełki. Jest całkowicie bezpieczny oraz – co warto wiedzieć – odwracalny.

Dzięki mikropigmentacji medycznej uzyskujemy nie tylko sam efekt estetyczny, ale – co ważniejsze w wielu przypadkach – także duży efekt psychologiczny. Osoby, które poddały się mikropigmentacji, zyskują lepsze samopoczucie psychiczne.

Mikropigmentacja skóry głowy pozwala ukryć ubytek włosów. Pigment wprowadzony w skórę daje złudzenie istnienia cebulek włosowych czyli imituje owłosienie. W ten sposób możliwe jest nie tylko optyczna redukcja łysiny, ale także ukrycie blizn czy przebarwień.