Jak to jest z mikropigmentacją? Bardzo prosto! W pierwszej kolejności należy umówić się na konsultację w klinice SMP-CENTER lub w wyjątkowych sytuacjach w przypadku znacznej odległości przeprowadzić wstępny wywiad telefoniczny z możliwą wideokonferencją i dodatkowymi zdjęciami. Omawiamy wówczas możliwe rozwiązania lub ewentualne przeciwwskazania, oraz sporządzamy wstępną wycenę. Zalecamy konsultację w klinice ponieważ łatwiej o odpowiednie zapoznanie z problemem oraz możliwe jest wykonanie „rysunku wstępnego” bezpośrednio na skórze głowy oddającego w dużej mierze efekt docelowy zabiegu. Projekt ten jest zawsze indywidualnie dobierany do kształtu głowy oraz wzajemnie konsultowany tak aby dla przyszłego posiadacza mikrowłosków był czymś wyjątkowym, szytym na miarę i dopasowanym w 100%.

Następnie umawiamy się na wizytę podczas której przeprowadzimy pierwszy z zabiegów.

Czy należy się czegoś obawiać lub specjalnie przygotować? Nie ma takiej potrzeby! Zabieg jest nieinwazyjny i nie sprawia większego bólu. Są to pojedyncze delikatne ukłucia przy których nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Przed zabiegiem w przypadku techniki krótko ogolonej głowy ścinamy pozostałe włosy na „zero” a następnie golimy głowę golarką do zarostu. Możliwe jest ogolenie głowy na miejscu w klinice SMP-CENTER.

Przystępujemy do działania. Podczas zabiegu klient spoczywa na wygodnym fotelu i pozostaje mu się relaksować w oczekiwaniu na odmianę jaką przyniosą mu nowe „mikrowłoski”. Może liczyć zarówno na rozmowę z osobą wykonującą zabieg jak i błogą ciszę, gdy właśnie tego potrzebuje. Przyjemna atmosfera powoduje szybki upływ czasu i nowy wizerunek jest już gotowy!

Lekkie zaczerwienienie zaraz po zabiegu jest czymś normalnym, dlatego najlepiej na dalszą część dnia zaplanować relaks w domowym zaciszu i pozwolić na regenerację skóry. Należy unikać wyjścia na siłownię czy saunę a także wykazywać nadmierną aktywność fizyczną również kolejne 3-4 dni. Ważne jest też zadbanie o podwyższoną higienę skóry przez zmianę pościeli i pranie czapki szczególnie zimą. Nie należy w tym czasie golić głowy, a podczas mycia używać czystą wodę bez szamponów. Wszystkie zalecenia przekazywane są przed i po zabiegu i dotyczą wykluczenia wystąpienia infekcji świeżo podrażnionej skóry.

Wspomniane zaczerwienienie najczęściej przestaje być widoczne kolejnego dnia po zabiegu. Dalszy proces gojenia trwa wraz ze stabilizowaniem się pigmentu w skórze do 30 dni. W początkowej fazie gojenia często obserwuje się delikatne „podbicie” (przyciemnienie) naniesionych mikrowłosków. Następnie pigmentacja delikatnie się rozjaśnia pozostając w tonacji koloru naturalnie posiadanych cebulek włosów lub trochę jaśniejszej.

Po całkowitym wygojeniu i stabilizacji pigmentu można przystąpić do drugiego zabiegu zwanego korektą. Przeznaczony jest on na wyrównanie tonacji koloru mikrofryzury i uzupełnienie ewentualnych obszarów pigmentacji.